24 Temmuz 2009 Cuma

Kurslar ve Kurs Hocasının Tanıtımı

Eğitim İçeriği:
Bu kurs J2EE-Java 2 Enterprise Edition içeriğini oluşturan JSP, JSTL, Servlet, JSF, AJAX, STRUTS, HIBERNATE, SPRING, EJB, WEBSERVICES, JSCRIPT, JQUERY ve JAVA Design Patterns konularını içerir.
Kimler Katılabilir: Eğitimlere JAVA, XML, HTML bilen ya da aşinalığı olan kişiler katılabilir. İhtiyaç olursa bu konularda da öğrenci ihtiyacına göre hazırlayıcı, eksikleri tamamlayıcı kurs düzenleyebiliriz.

Eğitim Programının Amaçları: Amacımız JAVA programlamağı bilen piyasa profesyonellerine veya piyasada tutunmağa çalışan yeni mezun ya da meraklılara HIZLI bir J2EE tanıtımı yapmak, ya da J2EE kavramlarını elle tutulur bir şekilde öğretmektir.

Eğitimin Yapılış Şekilleri:
Eğitimler özel ders şeklinde arzu ettiğiniz herhangi bir saatte ve yerde yapılabilir. Grup dersi şeklinde sizin öngöreceğiniz bir mekanda büyük olasılıkla Mecidiyeköy civarında bir mekanda yapılabilir.

Ayrıca, birlikte, J2EE'yi oluşturan konulardan herhangi bir veya bir kaçını içeren özel kurs düzenlemeleri yapabiliriz. Bu tür özel kursların hız ve uygulama miktarını birlikte sizin ihtiyaçlarınıza göre belirleyebiriz.

Eğer öğrenci uygulama yapmak ve tecrübe kazanmak isterse, o öğrenciye yönelik bir düzenleme yapabiliriz. Bu durumda her konuya ilişkin belirtilen normal süreleri iki misline çıkartmak gerekir.

Bizi nasıl bulabilirsiniz:
E-mail: arsaral (at) yahoo.com
Tel: 0216 - 474 88 18

Kurs Hocası Ali Rıza SARAL Hakkında Ali Rıza SARAL, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü’nden Lisans(BSc - 82) ve Master(MSc - 84) derecelerine sahiptir. Ankara Fen lisesi mezunudur. Çukurova-HOBİM, Sabancı Holding-BİMSA, Yapı Kredi Bankası–BİLPA ve EUROCONTROL (Avrupa Hava Güvenlik Kuruluşu) Software Team Karlsruhe–ALMANYA’da eleman olarak çalışmıştır.

EUROCONTROL’de 5 yıl süren görevi sırasında Almanya hava sahasının Frankfurt’u da içine olan büyük bir kısmında günlük hava trafiğinin güvenliğini sağlamak için gerekli bakım ve geliştirme yazılım işlerini "Senior Analyst Programmer" olarak yapmıştır. Son yıllarda Vizyon, Çizgi Elektronik, ve TUBİTAK-BTAE’de danışmanlık, SPD A.Ş.'de yöneticilik yapmış İBU, Yeditepe ve Marmara Üniversitelerinde konferanslar vermiştir. www.airport.com, www.ucuyorum.com havacılık sitelerinde ve Çizgi Söğüt Gölgesinde düzenli makaleler yazmaktadır. Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar bölümünde 4,5 yıl "Object Oriented Programming", "Human Computer Interaction", "Technical English" dersleri vermiştir. AKBANK ve İş Bankası'nda IBM adına danışman olarak dersler de vermiştir.
ABD’de Illinois’e yaptığı Elektronik Müzik ve Bestecilik - Müzik Teorisi üzerine yaptığı ikinci Master (MM – 1991) sırasında ORAT (Office of Research in Arts Tech) ve Stanford – CCRMA (Center for Computer Research in Acoustics and Music)’te burs karşılığı araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. ISU eğitim konusunda, Stanford teknik ve bilimsel açıdan ABD’nin önde gelen üniversiteleridir.